Vítejte na stránkách

   M O T O D U C K S

Domů
Elefantentreffen 59
Peenemünde 2015

 

Elefantentreffen 2015

Tak jako loni mi ze začátku ledna volá Gandalf s otázkou,jestli jedu na Elefanty. Na tuto otázku mu odpovídám opět kladně. Čas běží a abych to neměl tak jednoduchý,tak ještě den před odjezdem mám rozhozenou elektriku,kardan a dokonce si zničím benzínovou rychlospojku na nádrži a vůbec to nevypadá,že mám zítra vyrážet.

Jelikož byl Ježich štedrý,tak táta má konečně hodný stroj na zdolání vzdálenosti cca 365 km,která nás dělí od místa konání Elefantího srazu. Den před odjezdem ještě ladí báwko do zimního a to tak,že na sedlo hodí bobra :D

Já kolem 20. hodiny dokončuju práce na svým stroji a balím. Jdu spát celkem dost vyčerpanej a zároveň lehce nervózní.Ráno budíček v 7 hodin. Probíhá lehká snídaně a ještě kontrola webkamery na Strážným. To je peklo. Bíla tma. Radši ani tátovi nic neříkám. Je 8:20, cca 4 stupně nad nulou a suchá silnice. Pochvaluju si to a než nastartuju,tak volá Gandalf. Prej u nich krásně hustě sněží a do půl hoďky tam budou tak 3 cm sněhu. Tak se začnu smát a se slovy,že letos to bude mazec vyrážíme.
První metry vedou na Benzinku,protože když sem si zničil tu palivovou rychlospojku,tak mi z nádrže vyteklo na zem asi 20l benzínu a sem opravdu skoro na suchu. Natočím 27l za krásných 780 peněz a vyrážíme do HK. Cesta naprosto luxusní. Bohužel jen do Sadový,kde začíná nejprve lehký déšť a pak následně i hustý sněžení,takže člověk nestíhá stírat plexi. A když se pootevře,aby se tak nepotilo,tak to jde zase hezky pěkně vše do obličeje a očí. Naštěstí asi po 20 km přestává a do Bousova přijíždíme po mokrý silnici a já s mokrýma nohavicema.

U Gandalfa dáme čaj a pak jde pro motorku. Pro letošek si půjčil něco jinýho. Opět Betu :D ,ale tentokrát jinej model - horší,takže maximálka je 80 km/h a jede to jen s plným sytičem. Jak ho vypne,tak to zdechne :D Takže opět to bude hukot.

Jedem do Bolky a pak na Prahu,kde to opět jako loni na Barandováku poserem a trochu kufrujem. Na nedaleké OMV dáváme první čaj z termosky a Gandalf tankuje 3 litry do plna :D Pokračujem dalších 100 km na Robin Oilku,kde stavíme na bagetku a horkou čokoládu. Cesta ubíhá pomalu. Top speed je 85 km/h z kopečka a do kopců se jede max 50. Za náma je slušnej štrůdl aut,ale Gandalfovi to neva a tak jede pořád neoohrožen a nikým nepředjet stále u středový čáry :DČím jsme víc blíž k Šumavě,tím víc to začíná být znát. Na silnici jsou sněhový jazyky a teplota postupně padá dolů. Zatím se to nesmeká,ale brzo začne. Jakmile projedeme Vimperkem,je silnice pokryta břečkou z rozsoleného sněhu. Tady už se nedá jet rychle a tak rázem je Gandalf na koni. Kus před Strážným ještě potkáváme bezzubou kamionovou společnici,kterou si pamatuju už z loňska a vypadá,že na tom místě taky snad od loňska stojí :D

Na OMV cca 5 km před strážným stavíme a tentokrát všichni tankujem do plna. Gandalf se tentokrát rozšoupnul a natočil tam za 114 kč :D

Dáme čajík a ještě voláme dom,než přejedeme hranici. Německá strana je rozsolená a mokrá. Teplota skáče kolem nuly a tak nemá smysl něco riskovat. Špuntový Mitasky drží,což se o tátových Contikách říct nedá. Jak se blížíme k místu srazu,tak u krajnice začínáme potkávat víc a víc odpadlíků – stávkující technika je svině …
Odbočujeme na silnici vedoucí do vesničky LOH. Je uzavřená pro auta,ale motorky mají cestu volnou. Začíná být z jedné strany lemovaná motorkama. Při přijezdu k bráně platíme 25 éček za vlez. Všude jsou haldy zmrzlýho sněhu a manipulace s naloženým GS není úplně to nejlepší.

Projíždíme areálem a všude je plno. Původní plán je zajet dolů do arény,ale v půlce kopce to vzdávám. To by šlo jedině s řetězama a nebo s hrotama. Chci to otočit,ale obě kola se smekají. Aby toho nebylo málo,tak zezdola se proti vám hrnou sajdy a za mnou je táta a Gandalf. Na slonech je fajn to,že je po ruce hned moře lidí různých národností,co vám v ten moment pomůžou. Takže skupinka 6-ti borců mi pomáhá otočit a vytlačit GS po zmrzlý sjezdovce nahoru. Sem spocenej jako prase. Nakonec parkujem motorky u krajnice a jdem pěšky hledat místo pro stany. Nacházíme a tak opatrně sjet s motorkama ze silnice a zasněženou loukou na místo našeho budoucího pobytu.

Nakonec se daří a tak nic nebrání rozbalit stany. Pak vytahuju nafukovací lehátko,spacáky a připravuju si postel. Táta má dvě nafukovací postele,protože ví,že jedna uchází,ale neví která. Nafoukne obě. Jedna mu uteče během 2 hodin a ta druhá uprostřed noci :D

Sraz se nese v poklidnějším duchu. Značnou měrou za to může zákaz pyrotechniky. Nicméně je to tu asi jako na Silvestra,nikoliv jako den zúčtování loni :D Bílou zasněženou krajinu osvětlují plápolající plameny. Někde hoří dřevo,někde sláma a někde stan :D Prostě zimní idylka na slonech. Během první noci padne litrovka rumu a nějaká slivovička. Vedle nás táboří celkem družný němec. Ze začátku dělám překladatele,ale s postupným ředěním krve destiláty si rozumí i s Gandalfem.

Prej že nám udělá elefanten cofí. Tak asi 2 hodiny vaří vodu na plynovým vařiči,kde mu dochází plyn,takže ani po této době není voda vlahá. Takže nakonec hodí konvici na oheň a tam mu pro změnu shoří :D Ale jinak je to hodnej kluk německej :D

Když začínají mrznout nohy,tak si jdeme projít celej areál,aby se tělo ohřálo. Těch koleček za víkend uděláme asi 15. Jinak atmosféra se asi nedá moc popsat. Musí se zažít. Přestože na tomto srazu nehraje žádná kapela,ani není program,tak je vlastně pořád na co koukat. Buďto potkáte krajany,nebo kecáte s cizincema (letos byly k vidění SPZ z Polska,Slovenska,Rakouska,Italie,Francie,Španělska,Ruska,Chorvatska a dokonce i Řecka) odkud jsou a kolik to mají km a nebo pomáháte vyprošťovat neustále pendlující nalitý jedince brázdících sraz na čemkoliv.

V sobotu k večeru se Gandalf trochu sestřelil :D a asi hodinu chrápal v sedě na saních a pak se nám na 4 hodiny někam ztratil. :D K večeru ho nacházíme a tak neustále chodíme,protože je neskutečná kosa. Jdeme spát kolem půlnoci,protože ráno nás čeká brzký odjezd.

Ráno vypijeme čaj,co sme si večer ještě uvařili do termosky a posnídáme pár tatranek. Balíme věci a zjišťujeme,že matrace nejdnou pořádně vyfouknout,natož složit. Maximálně zlomit jak jsou zmrzlí :D Přestože se toho snědlo a vypilo dost,tak máme o dost méně místa a snad to ani nepoberem :D Když se nám to podaří poskládat na motky,tak přichází ta nejtěžší část. Vyhrabat se po ledu kopcem na silnici. Necháme trochu ohřát motorky a za chvilku trápíme spojky. Byl to neskutečný boj dostat 2 naložený GSa na cestu. Ale alespoň sme bezproblému nastartovali. Byly i tací,co jim baterky vypověděli službu a ani přes kabely se to nepovedlo natočit a tak pro ně přijel bagr :D Jaký byl další osud strojů a těch lidí netuším.

Odjíždíme pryč a silnice se neskutečně smeká. Mě teda moc né,ale táta se s tím opět pere. Na strážným dáváme snídani a pak pokračujeme dalších 100 km na Robin oilku. Kolikrát mě překvapí lidi,který jedou ofroudem na zimních gumách a neskutečně zdržujou i vzatáčkách :D Takže je předjíždíme a jejich nechápavé pohledy si užívám. Po přijezdu na benzinu Gandalf opět tankuje. My jen dáme čaj na parkovišti a pak se loučíme. Gandalf pokračuje výletní 80-kou sám a my to střiháme 120-140 na Prahu. Tam si projedem ještě centrem ve stupačkách a pak hurá na Čerňák a po starý dom.

Tam dáme teplou vanu,vybalíme a motorkám dopřejem vapkovou očistu kvůli odsolení. Byl to opět luxusní víkend a už plánujeme vylepšení na další rok ;)

 

 

Zpět na Archív

Text a Foto: Durex 

Rozlišení 1280x1024

Tyto stránky stvořil Durex.
S problémy nebo dotazy se obraťte na
bubak.nunu@tiscali.cz.

 Domů | Elefantentreffen 59 | Peenemünde 2015